Su Perdeleri

Su perdeleri, büyük alanlar gerektirmeyen, suyun akış hissi ve sesini her türlü iç ve dış mekâna taşıyabilen özel üretimlerdir. Seva, her büyüklük ve nitelikte su perdesini kendi bünyesinde üretebilmekte ve özel projeler için özel çözümler sunabilmektedir. İç mekânlarda dekoratif amaçlarla kullanılan su perdeleri kesintisiz, doğal bir akış için özenle planlanır. Yüzeylerin açılarındaki kusursuzluk, suyun aktarılması ve beslenmesindeki doğru hesaplama iyi bir su perdesinin başlıca özelliklerindendir. Etkili yalıtım, temiz, düzenli bir akış, sessiz ve etrafı sıçramayacak bir sistem için özenle planlama yaparız. Mekânın tasarımına uygun, özel çözümler Seva’ da her zaman hak ettiği değeri bulur.

Su perdeleri, mekânın niteliklerine, insan akışına, akustik özelliklerine bakılarak tasarlanan, makine sisteminin ustaca saklanmasını gerektiren özel nitelikli ünitelerdir. Akışı sağlayacak sistemin mesafesi ve dönüş sayısı, akışın gerçekleşeceği nozüllerin yapısı ve yüzeyin açısı, malzemenin niteliği gibi birçok değişken nihai proje için özenle hesaplanır.

Florence Nightingale için yaptığımız bir uygulama bu teknik yapıya örnek gösterilebilir. İki kata yayılan su perdesi üst katta resepsiyon bölümün arkasında akmakta, iki kat arasına geldiğinde akış yönü değişerek alt katta ise tam tersi tarafta akmaktadır. Bu Seva’nın mühendislik uygulamalarındaki özenini ve yetkinliğini gösterir önemli bir projedir. Yine Türkiye’nin en büyük su perdelerinden biri olan Gaziantep Şahinbey  Belediyesi projesindeki 147 metre uzunluğunda ve 9 metre yüksekliğinde su perdesi Seva imzası taşımaktadır.