Biyolojik Havuzlar

Seva, 2015 yılında oluşturduğu yeni bir marka ile Türkiye’yi yeni bir kavramla buluşturuyor: Biyolojik havuz ve göletler.

Modern yüzme / süs havuzları, kimyasal desteği ile mikrobiyolojik aktiviteleri sınırlandırılmış, yüksek kapasiteli filtrasyon sistemleri ile kirlilik oranları düşürülen sistemlerdir. Seva bu sistemler üzerine çok uzun yılları kapsayan tecrübesi ile yüksek nitelikli yüzme ve süs havuzları üretmekte ve büyük beğeni toplamaktadır. Bugün bu yüzme ve süs havuzlarını tamamen kendine yeterlilik prensibi ile tekrar ele alan, doğaya, doğala dönüşün en güzel örneklerinden birini oluşturan biyolojik havuz ve göletler ile kimyasal kullanımını sıfıra indiren özel ürünler üretiyor.

Yapay havuz / göletler, özünde doğayı taklit ediyor. Doğa, doğal filtrasyon sistemlerinin ve biyolojik döngünün kusursuz örnekleri ile dolu. Bugün doğal bir gölette yüzmek mükemmel bir deneyimdir. Seva bu deneyimi kontrollü ortamlara taşıyor. Aynı bir yüzme havuzunun üretimi gibi dilendiğinde doğal gölet görünümünde dilenirse standart bir yüzme havuzu görünümünde ancak kimyasal destek gerekmeyen, doğal olarak filtre edilen havuzlar üretiyor. Bu havuzlar o kadar temiz ki istenirse doğal yaşamın örnekleri bu havuzların içinde yaşayabiliyor. Balıklar ve su bitkileri yüzerken size eşlik edebiliyor.

Seva, her türdeki havuzdan edindiği deneyimi ve mühendislik konusundaki farkını bugün, nitelikli biyolojik havuz ve göletlerde de kullanıyor. Sevapond markası ile Türkiye’ye sunulan bu havuzlar geleceği bugünden kapınıza getiriyor.